آموزش و پرورش در خراسان جنوبی
آموزش و پرورش اساس توسعه جامعه

باتولید 400 اثر توسط دانش آموزان بیرجندی

نمايشگاه  طرح پرورش خلاقيت با رويكرد اصلاح الگوي مصرف افتتاح شد

بيرجند امروز – عليرضا بني اسدي

نمايشگاه دست سازه هاي دانش آموزان مقطع ابتدایی بيرجند در رابطه با طرح پرورش خلاقیت با رویکرد اصلاح الگوي مصرف در محل دبستان مهر  افتتاح شد .
به گزارش خبرنگار بيرجند امروز ، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت : بر اساس بخشنامه هاي وزارت آموزش و پرورش ، طرح پرورش خلاقيت با رويكرد اصلاح الگوي مصرف از ابتداي مهر ماه در یک چهارم مدارس ابتدایی بیرجند اجرا شد .
فاطمه ثقه الاسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه مذکور در دبستان دخترانه مهر بیرجند ، افزود : اين طرح از جمله فعاليت هايي است كه به منظور ايجاد موقعيت و فرصت بهتر و انديشه و ارائه ايده هاي نو از سوي دانش آموزان با نگاه به موضوع اصلاح الگوي مصرف طراحي شده است .
وی اذعان کرد : در این نمایشگاه 400 اثر از مدارس ارسال شده است که مورد داوری قرار خواهد گرفت و این نمایشگاه صبح ها برای بازدید دانش آموزان مدارس و اولیا باز می باشد .
وي ادامه داد : ايجاد زمينه هاي پرورش خلاقيت  ، ايجاد خودباوري در دانش آموزان و تقويت اعتماد به نفس ، ايجاد بهره گيري از ايده هاي دانش آموزان در حل مسائل و مشكلات مدرسه و منزل به ويژه اصلاح الگوي مصرف ، آموزش درست و بجا مصرف كردن منابع و استفاده بهينه از امكانات از جمله مباني و اصول و اهداف مورد نظر در اجراي طرح پرورش خلاقيت با رويكرد اصلاح الگوي مصرف است .
ثقه الاسلامی خاطرنشان كرد :  برای تحقق اصلاح الگوی مصرف و ارائه رهیافت‌های مفید و دستیابی به مدل ایده ‌آل جهت نیل به جامعه‌ای که در آن الگوهای مصرف به شکل عالمانه و صحیح ، اصلاح شده ، فرهنگ سازي بسيار موثر است و دانش آموزان مي توانند مباحث اصلاح الگوي مصرف را در خانواده اطلاع رساني كنند و نقش موثري در اصلاح الگوي مصرف داشته باشند .
وي اذعان كرد : دانش آموزان مدارس ابتدایی به جهت اینکه معلمان خود را بیشتر از همه قبول دارند می توانند با الگوپذيري از آنان ، نقش موثري در فرهنگسازي و ترويج اصلاح الگوی مصرف در جامعه داشته باشند .


برچسب‌ها: آموزش و پرورش بیرجند
[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ] [ 9:26 ] [ علیرضا بنی اسدی ]
درباره وبلاگ

در این وبلاگ ضمن درج اخبار آموزش و پرورش خراسان جنوبی برخی مقالات خواندنی در روزنامه ها و مجلات و سایت ها که جنبه آموزشی و تربیتی داشته باشد گنجانده خواهد شد .
امکانات وب
*

Powered by WebGozar

* *
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
* * *